Хамилтън: Аз бях най-бързият пилот в Бразилия

13.11.2017 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 726 прочитания

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън завърши 4-и в Гран при на Бразилия, но беше избран за пилот на деня, тъй като стартира последен от алеята пред боксовете. Състезанието спечели Себастиан Фетел с Ferrari, но британският пилот на Mercedes обра овациите на публиката с поредицата изпреварвания и атаки, които му позволиха да прогресира в класирането и до един момент дори да се надява, че може да се бори с Фетел за първата позиция.

Втори в Сао Пауло остана стартиралият от първа позиция Валтери Ботас с другата кола на Mercedes, а трети – съотборникът на Фетел Кими Райконен.

Победата на Фетел, която е пета за него този сезон, увеличи аванса му в борбата за второто място с Ботас на 22 точки едно състезание преди края на сезона.

Хамилтън се озова в края на класирането, след като катастрофира още в първата част на квалификацията в събота и за неделя получи нови двигател, скоростна кутия и мотор-генератор, който работи с турбото, които са много близки до тези, по които Mercedes работи за 2018 година.

„Аз бях най-бързият пилот през целия уикенд – обясни британецът, който спечели четвъртата си титла в Мексико. – При това бях най-бърз с голям аванс пред всички останали. Това е добрата новина за мен от този уикенд.

„В петък имах добро темпо в дългите серии обиколки, особено с меките сликове, мисля, че бях с половин секунда по-бърз от всички. И въпреки, че карах със стар двигател и друг аеродинамичен пакет, пак бях най-отпред.

„Но в състезанието, трябваше да съм още по-бърз, да вложа повече, за да прогресирам в класирането. Накрая настигнах и Кими, но гумите ми вече не държаха и нямаше как да го атакувам.”

facebook twitter rss linkedin probook Авто новини мобилна версия Auto news english version