Може ли Хамилтън да вземе титлата в Остин?

11.10.2017 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 933 прочитания

След победата на Люис Хамилтън в Гран при на Япония в неделя шансовете му за четвърта световна титла във Формула 1 сериозно се увеличиха, тъй като авансът на британеца пред Себастиен Фетел е вече 59 точки.

Какви са обаче вариантите Хамилтън да си гарантира титлата още на 22 октомври в Остин, Тексас?

Люис ще е шампион ако спечели, а Фетел завърши след шестото място. Същият резултат ще се получи и ако Люис е втори, а Фетел е след деветото място на финала.

А ако Хамилтън е трети или по-назад в Гран при на САЩ, то битката продължава, без значение какво ще направи Фетел.

В същото време шансовете Mercedes да спечели четвъртата си поредна световна титла при конструкторите в Остин са много по-големи. Сега авансът на настоящите шампиони пред Ferrari е 145 точки, а ако след финала на състезанието разликата е над 129 точки, то титлата ще остане у Mercedes.

facebook twitter rss linkedin probook Авто новини мобилна версия Auto news english version