Второ място за Иванчев и Николов в Румъния

02.05.2017 | Авто новини: Авто Спорт » Офроуд | Автор: Georgi Ivanov | 2034 прочитания

Оспорвана битка за първото място и много адреналин поднесе маратонският формат на Баха 500, Румъния. Цветомир Иванчев и Ивайло Николов с Hyundai Santa Fe T1 успешно финишираха 500-те километра на второ място в своя клас и второ в общото генерално класиране.

В началото на надпреварата двамата се озоваха в езеро, заради неточност в пътната книга и загубиха 40 минути, докато изкарат състезателната машина обратно на трасето. Другият български екипаж Николай Колев/Димитър Колев спря при тях, за да им помогне да продължат в състезанието.

Въпреки инцидента Hyundai Santa Fe T1 не претърпя сериозни поражения и Иванчев и Николов успяха да догонят лидерите и да се включат в битката за второто място. Двамата постигнаха скорости от 120 км/ч по тежките и неравни румънски трасета, но в крайна сметка атаката им се оказа успешна.

Също заради неточности в пътната книга отпадна и европейският шампион при бъгитата Цанко Цанков, който се удари в мост и спря заради поражения по окачването.

facebook twitter rss linkedin probook Авто новини мобилна версия Auto news english version